Başkan Adayı Yılmaz, seçim bürosu açılışında projelerini tek tek açıkladı!

Yüzlerce kişinin katıldığı AK Parti Reşadiye Belediye Başkan Adayı Mustafa Yılmaz’ın seçim bürosu açılışı miting görüntülerini aratmadı. Açılışta projelerini tek tek açıklayarak akıllı şehir oluşturulacağını söyledi.

Başkan Adayı Yılmaz, seçim bürosu açılışında projelerini tek tek açıkladı!
  • 11 Şubat 2019, Pazartesi 23:42

AK Parti Reşadiye İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen açılışa; Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, İl Başkanı Metin Polat, İlçe Başkanı Sefa Yiğit’in yanı sıra ilçe teşkilat mensupları, partililer ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

 

Reşadiye’nin sorunlarını en iyi bilen birisi olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Mustafa Yılmaz, “18 yıllık memurluk hayatım,10 yıllık belediye başkanlık hizmetim, 5 yıllık Bürokrasi hayatım süresi içerisinde tecrübe ve başarılarımızı, ilçemizin AK Parti iktidarı ile başlayan hizmetlerinin devamı ve daha ileriye götürülmesi için hep birlikte var gücümüzle çalışarak başaracağız” dedi.

AK Partili Yılmaz, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı seçim manifestosu gereği; şehir planları ile ilgili çok dar bir alana sıkışan Reşadiye’yi uygun alanlara açarak, bahçe düzenliği parsel oluşturarak, vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayacak depreme dayanıklı akıllı binaların yapılmasına öncülük yapacağını söyledi.

“Altyapı ve ulaşım”

Şehirlerin yaşanabilir bir kent haline gelebilmesi için ilçede başlatılan altyapı ile ilgili çalışmaların özel firmalardan kontrollü hizmet alarak, alt yapının geçici kabulleri yapılmadan sağlam bir şekilde teslim alınacağını ifade eden Yılmaz, “En kısa sürede üst Yapı olan, şehrin siluetine uygun parke, asfalt, kaldırım hizmetlerini yapmak ilk işimiz olacaktır. Şehri doğudan ve batıdan D-100 karayoluna bağlayacak ana arterler ile rahatlatmak, Ayrıca şehir trafiğini rahatlatacak çevre yolu yapmak ve şehre yakışır Bulvar ve caddeler oluşturmak, ilçemizin su sorunu için ilave su kaynakları bulunarak temiz ve içilebilir su ihtiyacını karşılamak, Küçük Ata Sanayi belediye mücavir alanına ve imara alınarak, sanayinin su çöp ve ulaşım sorununu çözmek” dedi.

“Kentsel dönüşüm”

“Sağlıklı, yaşanabilir bir kentsel çevre oluşturulması adına; ilçenin sosyo-ekonomik ve kültürel değerleri göz önünde bulundurularak, yenileme, iyileştirme ve güçlendirme gibi faaliyetler de vatandaşların yararına olacak tüm faaliyetler destekleneceğini kaydeden Yılmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Benzersiz şehirler”

“İlçemiz kadim bir şehirdir. Kendine özgü birçok sosyo-kültürel ve tarihi değeri içinde barındırmaktadır. Bu bağlamda; Şehrimizin iklimine, tabiatına ve insan dokusuna uygun bir gelişim modeli benimseyeceğiz.”

“Akıllı şehirler”

“Belediyeciliğin gayesi vatandaşlarımızın yaşatabileceği en iyi konforu sunmaktır. Belediyemizde yetkin bir ekip oluşturularak sürdürülebilir bir yaşam ve kentleşme için su yönetimi, temiz ve yenilenebilir enerji, akıllı trafik kontrolü gibi hizmetleri sunmak. Her binanın önüne çevre temizliği açısından önemen arz eden temiz bir çevre için evsel atıkların toplandığı çöp kovaları konularak evsel atıklar sokak hayvanları için günlük alınacaktır”

“Çevreye saygılı şehirler”

“Su tasarrufunu, Enerji verimliliğinin arttırılmasını, Çevreye zararlı maddelerin tüketiminin ve atık miktarının azaltılmasını, Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik  edilecek.  İlçemiz de kentleşmenin beraberinde getirdiği sorunların başında gelen yeşil alan ve sosyal alan problemini çözmeye yönelik projeler geliştireceğiz. Sokak hayvanları için modern bir barınak yapacağız.”

“Sosyal belediyecilik”

“Sosyal Belediyecilik vatandaşın talebine göre şekillenir. Belediyeler; Günümüzde Sosyal devlet anlayışının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu bağlam da; toplumun temel taşı olarak nitelendirdiğimiz aile kavramını korumak adına özellikle kadın ve çocuklara yönelik danışmanlık hizmeti verecek olan birim oluşturacağız. İlçemizde yaşayan aceze, emekli dul yetim, şehit ve gazi yakınları ile sürekli ilgilenecek, ihtiyaçlarına anında cevap verebilecek bir faaliyet kolu oluşturacağız. İhtiyaç hasıl olması halinde İlçemize bir huzur evi yapılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Yaşlı ve bakıma muhtaç insanların evlerine haftada bir gün temizlik için belediyemizden eleman gönderilecektir”

“Yatay şehirler”

“İlçemizin deprem kuşağında olduğu gerçeğinden yola çıkarak, yatay şehirleşmenin İlçemiz adına ayrı bir öneminin olduğu bilincinde hareket edeceğiz. Şehrin dokusuna uygun imar planları yaparak, İnsanımızın daha konforlu hayat süreceği yaşam alanları oluşturacağımız gibi hem de komşuluk kavramının tekrar kuvvetlenmesine katkı sağlayacağız.”

“Halkla birlikte yönetim”

“Kuracağımız “Beyaz masa” ile halkımız, ihtiyacını, sıkıntısını veya önerisini direkt olarak ifade etme şansını bulacaktır. Her türlü sıkıntı ve talebe en hızlı şekilde cevap verilecektir. Haftalık düzenleyeceğimiz “halk günleri” ile bizzat kurumda ve mahallelerde halkın talep ve önerileri dinlenecek ve ivedi bir şekilde çözüme kavuşturulacaktır. Şehrin sorunlarını akil insanlardan oluşan şehir konseyi kurularak ilçenin ihtiyaçları belirlenip birlikte çözüm aranacaktır.”

“Tasarruf ve şeffaflık”

Konuşmasının sonunda belediyenin tüm kaynakları, kamu yararı gözetilerek kullanılacağını ifade eden Yılmaz, “Yatırım planları yapılırken; gerçek ihtiyaç miktarını aşan ve atıl kapasite yaratan yatırımlardan kaçınılacaktır. Şehrimize katkı sağlayacak termal suyu sağlık açısından fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ve turizm açısından değerlendirilecektir. İşsizliğe yönelik yeni yatırımlar özel teşebbüslerle birlikte yeni iş sahaların açılmasına öncülük etmek. İlçeye yakışır Kültür sarayı şehirlerarası terminal, şehir hamamı, Nikah salonu, düğün salonu gibi hizmetlerinin yapılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Merkezi
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık